Dlaczego
izolacje pianami
natryskowymi?

Zapewnienie przyjemnego środowiska życia i pracy.

Położenie odpowiedniej warstwy izolacji na dachach, ścianach i stropach ułatwia utrzymanie wnaszych budynkach  przyjemnej temperatury przez cały rok.


Jest tak, ponieważ zostaje utworzona bariera zatrzymująca wymianę ciepła poprzez konstrukcję budynku, dając nam lepszą kontrolę temperatury wewnątrz, cokolwiek by się nie działo z pogodą na zewnątrz.

Utrzymanie zużycia energii
i kosztów na niskim poziomie.

Jednym z najtańszych i najprostszych sposobów poprawienia sprawności energetycznej budynków, starych lub nowych, jest izolowanie.
Zwiększenie sprawności energetycznej pozwala na zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania lub ochłodzenia budynków. Skutkuje to zmniejszeniem zużycia paliwa, niższymi rachunkami dla odbiorcy i mniejszą emisją dwutlenku węgla, szkodliwego dla środowiska.                    

Odpowiednio dobrana i prawidłowo zainstalowana izolacja będzie energetycznie skuteczna przez cały okres eksploatacji budynku. Nie będzie wymagać żadnej konserwacji. Koszty zainstalowania izolacji może zwrócić się już po kilku latach dzięki oszczędnościom w opłatach za energię.

Montaż dobrej jakości izolacji na dachach, ścianach i stropach znacznie ułatwi utrzymanie w budynku przyjemnej temperatury przez cały rok. Izolacja tworzy barierę, zatrzymującą wymianę ciepła poprzez konstrukcję budynku i daje nam lepszą kontrolę temperatury wewnątrz, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz.

Właściwości pianki poliuretanowej.

Poliuretany są obecne w naszym życiu na każdym kroku. Wykorzystuje się je w niezliczonych dziedzinach, m.in. w przemyśle obuwniczym i tekstylnym, w przemyśle meblarskim (materace, gąbki tapicerskie, poduszki), w przemyśle samochodowym (gąbki tapicerskie, sztywne pianki do amortyzatorów i zderzaków), a także do rzeczy codziennego użytku tj. gąbki do kąpieli czy kity uszczelniające. Jednak każda pianka posiada odmienne właściwości odpowiednie do danego zadania.

Izolacja pianką poliuretanową na tle konkurencji.

Obecnie hydro i termoizolacja wykonana metodą natrysku pianki poliuretanowej wypiera dotychczasowe sposoby ociepleń opartych na wełnie mineralnej i styropianie. Metoda ta jest znaczenie szybsza w realizacji i nie wymaga montażu dodatkowych elementów. Zapewnia pasywność cieplną budynków, szczelność powietrzną oraz redukcję mostków cieplnych, czego nie może zapewnić nawet najlepiej wykonane solidne otynkowanie obudowy. Pianka PUR dostosowuje się do każdej powierzchni, wypełnia każdą zbędną lukę, przerwę. Posiada właściwości wzmacniające konstrukcję, co oznacza, że nawet nieszczelny i sfatygowany obiekt można przerobić na pełnowartościowe pomieszczenie przeznaczone na chłodnie, przechowalnię czy pomieszczenie mieszkalne

Dlaczego warto zainwestować
w ocieplanie pianką PUR?

Stosowana do natryskowej izolacji pianka poliuretanowa PUR jest dwuskładnikowym komponentem złożonym ze składnika A, który zawiera m.in. katalizator, alkohole wyższego rzędu, środek powierzchniowo czynny, gaz odpowiedzialny za spienianie i zamykanie porów, oraz ze składnika B będącego mieszaniną izocyjanianów. Pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez reaktor natryskowy komponenty łączą się w głowicy wysokociśnieniowej pistoletu tworząc pianę poliuretanową. Następuje silna reakcja, zarówno chemiczna jak i fizyczna, podczas której wytwarzana jest znaczna ilość ciepła oraz zauważalny jest wzrost pianki PUR. Końcowy etap stanowi sieciowanie, dzięki któremu piana jest tak wytrzymała. Podczas jednaj aplikacji otrzymujemy znakomitą termo i hydroizolację. Oszczędzasz czas i pieniądze!

Zalety ocieplania pianką poliuretanową
  • dwukrotnie niższy współczynnik przewodzenia ciepła (λ = 0.020÷0,024 W/m*K) niż w przypadku wełny czy styropianu przy mniejszej grubości izolacji
  • izolacje pianką poliuretanową PUR cechuje doskonała przyczepność do praktycznie każdego podłoża
  • bezpośredni natrysk na powierzchnię nie wymaga montażu dodatkowych elementów
  • lekki materiał nie obciąża konstrukcji, natomiast posiada właściwości wzmacniające
  • znacznie krótszy czas wykonania prac (nawet 1000 m2 dziennie)
  • ciągłość izolacji w czasie oraz brak mostków termicznych (wynika to z przemian fizycznych i chemicznych zachodzących podczas natrysku pianki poliuretanowej)
  • nie występuje starzenie się pianki poliuretanowej co gwarantuje wysoką stabilność i trwałość izolacji przez cały czas użytkowania budynku
  • znakomita odporność na większość rozpuszczalników organicznych oraz kwasy i zasady
  • zabezpieczenie konstrukcji metalowych przed korozją
  • zabezpieczenie drewna przed grzybami i pleśnią oraz ogólne zabezpieczenie przed bakteriami, owadami i gryzoniami
  • posiada atesty PZH, więc może mieć kontakt z żywnością
  • po aplikacji jest bezwonna i obojętna fizjologicznie
  • nie pyli, jest zatem bezpieczną izolacją
  • posiada ponad 90% porów zamkniętych, więc posiada także świetne właściwości paroizolacyjne, jest samo gasnąca.